Trzeba pamiętać o wszystkim

Bride in Arch

Przygotowania do ślubu i wesela to mnóstwo szczegółów, o których nie można zapomnieć. Odpowiednio wcześniejsze przygotowanie wielu elementów pozwala oczekiwać dnia zawarcia związku małżeńskiego ze spokojem i radością.

Kiedy zacząć przygotowania do ślubu

Po zarezerwowaniu Sali i zamówieniu zespołu pozostaje ubranie panny młodej oraz pana młodego. Zakup sukni i garnituru to jednak tylko jeden z kroków do tego, aby młoda para prezentowała się wyjątkowo w tym szczególnym dniu. Panna młoda na kilka miesięcy przed ślubem powinna zdecydować się na fryzurę, w której zechce pójść do ołtarza. Przynajmniej miesiąc przed ślubem koniecznie trzeba wykonać fryzurę próbną, która pozwoli ocenić, czy wybór jest trafny i da czas na ewentualne zmiany. W natłoku przygotowań oraz kompletowania dokumentów do kancelarii panna młoda nie powinna zapominać o makijażu. Jeśli ma zamiar przygotować go sama, niezbędny jest wcześniejszy zakup akcesoriów i wypróbowanie ich na skórze.

Make-UpNiektóre składniki cieni mogą uczulać, zaś tusz do rzęs może okazać się mało trwały i w momencie wzruszenia podczas ceremonii mógłby spłynąć po policzku. Nie wolno dopuszczać do takich sytuacji. Jeżeli przyszła panna młoda nie czuje się na siłach, aby stworzyć i samodzielnie wypróbować oraz wykonać swój makijaż ślubny, może poprosić o to świadkową lub siostrę.

Makijaż ślubny- jak go zorganizować

Innym rozwiązaniem jest zdanie się na doświadczenie specjalisty i zatrudnienie eksperta. Wiele osób, które oferują dojazd do klienta, proponuje wykonanie fryzury ślubnej oraz makijażu. Pamiętajmy jednak, że zarówno pierwsze, jak i drugie, wymaga próby i oceny ze strony panny młodej. Kiepsko wykonany makijaż w dniu ślubu może okazać się ogromnym zmartwieniem, szczególnie wtedy, kiedy w pobliżu nie ma nikogo, kto mógłby się zająć jego poprawieniem. Planując swój wielki dzień, nie zapomnijmy więc wpisać do kalendarza zakupów w sklepie kosmetycznym, wypróbowania akcesoriów i wykonania próbnego makijażu. Wtedy mamy pewność, że w wielkim dniu nie czeka nas przykra niespodzianka na twarzy, spowodowana naszym roztargnieniem.

Ślub, Uroda , ,

Comments are closed.