Sztuka usadzania gości weselnych

job series -  waiter/waitressJednym z głównych punktów związanych z przygotowaniami do ślubu jest organizacja wesela. To, czy goście będą się dobrze bawić podczas poślubnej imprezy, zależeć będzie od wielu czynników – między innymi od orkiestry, serwowanego menu, wielkości sali weselnej oraz warunków w niej panujących. I choć może to na pierwszy rzut oka wydawać się mało istotne, ważny okazuje się także układ stołów, jaki będzie miał miejsce w trakcie wesela. Jest to związane z jednej strony z wygodą, a z drugiej z żelaznymi zasadami ślubnego savoir vivre, o których warto pamiętać.

Jak usadzić gości

To, jak ustawione będą stoły, zależy od wielu czynników. Oczywiście ma na to wpływ wielkość i kształt sali oraz rozwiązania, jakie ma dany lokal do zaoferowania, ilość zaproszonych gości, ale także upodobania Pary Młodej. W dobrych salach weselnych, które posiadają własnych managerów, to właśnie osoby na tym stanowisku proponują Młodej Parze kilka praktycznych rozwiązań, z których ci wybierają to, które najbardziej spełnia ich oczekiwania.

tableNajczęściej koncepcje ustawienia stołów wybiera się, biorąc pod uwagę ilość gości, a tym samym fakt, czy przyjęcie ma charakter bardziej kameralny czy też nie. Jeśli bowiem wesele jest kameralne, wówczas w dobrym tonie jest tak połączyć stoliki, by tworzyły one jeden duży stół, przy którym usiądą wszystkie zaproszone osoby. Natomiast przy większej ceremonii niezbędny okazuje się już układ stołów. Zwykle managerowie oferują układ stołów na kształt liter. Przy średniej ilości gości dobrze sprawdza się układ na kształt litery T lub L, z kolei przy większej – M a nawet O (choć ta ostatnia możliwość jest rzadko praktykowana ze względu na potrzebę wyjątkowo dużej przestrzeni dla stolików).

Bez względu na to, czy Młodzi zdecydują się na jeden długi stół czy też na konkretny układ, zawsze należy pamiętać o tym, że musi być tam wydzielone miejsce dla Pary Młodej. Powinno to być miejsce znajdujące się w centrum i zaakcentowane wyższymi lub przyozdobionymi krzesłami, innym obrusem, kwiatami lub jeszcze innymi sposobami. Tu ważne jest, by Pan Młody zajął miejsce z lewej strony, a Panna Młoda – z prawej. Istotne jest to, by przyjęty układ stołów wykluczał sytuację, w której choćby jeden gość siedział tyłem do innych.

Szukając sali na wesele warto zajrzeć tutaj: http://alwernia4poryroku.pl/wesela

Wesele , ,

Comments are closed.