Udane zdjęcia z wesela

beautiful young pregnant woman wrapped into pink fabricWybór odpowiedniego sprzętu fotograficznego do zdjęć ślubnych czy weselnych nie jest łatwy. Wpisując w Internecie zapytanie sprzęt fotograficzny i oglądając ceny, jakie się pojawiają w wynikach wyszukiwania, niejednemu fotografowi  włosy stają dęba. To prawda, że nowy, w pełni profesjonalny sprzęt fotograficzny to wydatek rzędu kilkunastu tysięcy.

  • Cena ta może odstraszyć każdego, kto chce spróbować swoich sił w fotografii ślubnej. Na początek jednak wystarczy sprzęt dużo tańszy. Lustrzanki za kilkanaście tysięcy mają oczywiście nieporównywalnie więcej możliwości niż te z niższej półki, jednak same możliwości aparatu to nie wszystko. O wiele istotniejsze są bowiem umiejętności samego fotografa. Na nic zda się lustrzanka i obiektywy wykorzystywane podczas rozdania Oscarów, jeżeli brak jest podstawowych umiejętności. Dlatego pierwszym kryterium, jakim powinniśmy się kierować wybierając sprzęt fotograficzny, jest poziom naszych umiejętności.
  • Jeżeli już ustaliliśmy na ile jesteśmy profesjonalistami, trzeba się z kolei zastanowić jakiego typu zdjęcia będziemy wykonywać ślubne, weselne a może różne. Różne aparaty nadają się bowiem lepiej lub gorzej do wykonywania zdjęć określonego typu. Różnice w jakości zauważą jednak w większości wyłącznie wytrawni fotografowie.
  • Gdy sprecyzujemy również to, należy przystąpić do szukania odpowiedniego sprzętu. Z pomocą przychodzą różne fora internetowe poświęcone fotografii ślubnej i nie tylko. Wpisując sprzęt fotograficzny opinie, dowiemy się, które modele polecają inni amatorzy fotografii i profesjonaliści.
  • Nikt oczywiście nie może decydować za nas i ostateczna decyzja należy do nas samych. Warto jednak wziąć pod uwagę opinie innych. Jeżeli nasz wymarzony sprzęt fotograficzny , którego test zobaczysz na stronie  o-fotografii.pl okaże się poza zasięgiem naszych możliwości finansowych, warto zastanowić się nad jego kupnem w komisie, gdyż wielu ślubnych fotografów sprzedaje lub wymienia sprzęt na nowy. Ma to tę zaletę nad kupowaniem używanego sprzętu przez Internet, że możemy na miejscu zobaczyć stan faktyczny oraz na miejscu sprawdzić, czy nie ma on jakichś poważnych usterek.
  • Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest odkupienie sprzętu fotograficznego od znajomej osoby, która robiła zdjęcia na weselach, co do której mamy pewność, że o niego dbała.
Wesele , ,

Comments are closed.