Optyczne sztuczki makijażysty

colorful makeupO ile każda kobieta interesuje się tematyką i potrafi wykonać codzienny makijaż, o tyle nie zawsze poradzi sobie z makijażem na wielkie wyjście lub dzień ślubu. Specjaliści przyznają, że kobiety żywo interesują się sztuką makijażu, ponieważ coraz bardziej o siebie dbają i chcą być samodzielne.

Wykonywanie makijażu to zadanie dla specjalisty.

Warto więc systematycznie przeglądać najnowsze porady i zapoznać się z trikami, które z powodzeniem stosuje każdy makijażysta. Dzięki prostym zabiegom i wykorzystaniu odpowiednich kosmetyków możemy zakryć niedoskonałości i uwypuklić zalety twarzy, a także właściwie dobrać kolory, co podkreśli urodę. Dobór koloru cieni do powiek nie dla każdego jest prosty. Wiele kobiet od lat stosuje ten sam odcień, ponieważ boi się zaryzykować i podkreślić spojrzenie. Tymczasem eksperci polecają stosowanie kolorów, które odbiegają od barwy tęczówki oka. W ten sposób spojrzenie będzie bardziej wyraziste.

Sposoby wykonywania efektownego makijażu

Portrait of a beautiful  fashion woman with bright makeup

Harmonizujące z kolorem oczu cienie również znajdują swoich zwolenników. Dla osób, które maja ciemne włosy i oprawę oka, poleca się kolory intensywne. Jeśli jednak nasza cera i włosy są dość jasne, warto skupić się na pastelach i barwach, które nie będą zwracały uwagi na nasz makijaż, zamiast na nasza twarz.

 

Makijażowe triki

Umiejętne stosowanie kredki, dzięki której uniesiemy kącik oka lub nadamy mu oczekiwanego kształtu to również zadanie dla specjalisty lub kogoś, kto interesuje się tematyką wykonywania profesjonalnego makijażu. Zbyt duże usta poleca się optycznie zmniejszać ciemnymi kolorami pomadek. Stawia się tutaj na odcienie matowe, unika natomiast połysku i błyszczyków. Wąskie usta najlepiej uwydatnić intensywnym kolorem. Tutaj unika się ciemnych kolorów, które dodatkowo zmniejszą wizualnie wargi. Ekspert od makijażu poradzi nam, w jaki sposób malować usta asymetryczne lub jak poradzić sobie z mniejszą wargą górną. Warto więc skorzystać z pomocy makijażysty, jeśli szykuje się nam wielkie wyjście, a potrafimy samodzielnie wykonać jedynie prosty i nie rzucający się w oczy codzienny makijaż.

Uroda , ,

Comments are closed.