Medycyna estetyczna ratunkiem dla niedoskonałości

Medycyna estetyczna ma na celu poprawienie wyglądu osobom, które nie są zadowolone z tego co widzą w lustrze. Najpopularniejszymi zabiegami estetycznymi, na które decyduje się coraz więcej osób, to: usuwanie zmarszczek, usuwanie blizn, redukcja cellulitu.

Zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna jest jedną z najpopularniejszych dziedzin medycyny. Coraz więcej osób, nie tylko kobiet, decyduje się na zabiegi, które są w stanie polepszyć ich samoocenę. Specyfika zabiegów skierowana jest przede wszystkim do osób, które pragną poprawić swoją sylwetkę, a także wygląd skóry. Najczęściej wykonywanymi zabiegami są: spłycenie zmarszczek, modelowanie sylwetki, rewitalizacja skóry, usuwanie przebarwień, zamykanie naczynek, oczyszczanie twarzy, złuszczenie naskórka. Dzięki medycynie estetycznej pielęgnuje się nie tylko zdrową skórę, ale także skórę chorą, na przykład skłonną do trądziku. Medycyna estetyczna jest w stanie również skorygować różne mankamenty urody.

Jak przygotować się do zabiegu?

Umówienie się na zabieg to ważny krok do poprawy swojego wyglądu. Lekarz, który zajmuje się zabiegami estetycznymi na pierwszej wizycie musi ustalić ze swoim pacjentem nad czym będą pracować. Taki lekarz jest w stanie praktycznie od razu ocenić stan skóry swojego pacjenta. Specjalista na początku musi przeprowadzić z pacjentem wywiad, po którym zdobędzie potrzebne informacje, na przykład takie jak – w jaki sposób pacjent się odżywia, jak pielęgnuje swoją skórę, jakich kosmetyków używa, czy uprawia jakieś sporty, czy w jego życiu występują stresujące sytuacje. Lekarz także musi dowiedzieć się na jakie choroby chorował jego pacjent w przeszłości. Po wywiadzie lekarz ocenia sylwetkę pacjenta. Ocenia się również poziom nawilżenia, natłuszczenia i pH skóry oraz jej fototyp i wrażliwość. Zabiegi medycyny estetycznej bardzo często przerażają pacjentów, ale nie ma się czego bać, ponieważ większość z nich jest bezbolesna. Doświadczeni lekarze są w stanie wykonać zabiegi na najwyższym poziomie, po których nasza uroda oczaruje nie tylko innych, ale przede wszystkim nas samych. Wykonywanie zabiegów przez profesjonalnego lekarza jest jak najbardziej bezpieczne, pacjent nie musi się niczego obawiać. Prawidłowo wykonany zabieg nie obciąży pacjenta działaniami niepożądanymi. Po zabiegu pacjent co prawda, powinien odpocząć przez kilka dni, ale nie jest wskazana długa rekonwalescencja. W przypadku niektórych zabiegów medycyny estetycznej może wystąpić zaczerwienie na twarzy, które powinno zniknąć po kilku godzinach lub dniach. Oprócz tego pacjent może zauważyć lekki obrzęk, który może wystąpić w miejscu w którym był przeprowadzany zabieg, aczkolwiek nie powinno to zmartwić pacjenta, ponieważ taki obrzęk przejdzie sam.

Zabiegi medycyny estetycznej stają się z dnia na dzień coraz bardziej popularne. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni chcą się poczuć dobrze w swoim ciele. Usuwanie zmarszczek lub blizn po trądziku, to zabiegi, które z całą pewnością są w stanie podnieść pacjentowi samoocenę.

Uroda , ,

Comments are closed.