Makijaż na wielkie wyjście

Makijaż imprezowy to wyzwanie, ponieważ musi wykazywać się niesamowitą trwałością. Podczas niektórych imprez na świeżym powietrzu możemy być spokojne o swój puder, jednak w gorącym klubie pełnym ludzi trudno zrezygnować z licznych poprawek, gdy tusz spływa z rzęs a cienie zbijają się z kreski. Aby temu zapobiec, niezbędna jest prawidłowa pielęgnacja cery oraz właściwy dobór kosmetyków i wykonanie makijażu. Głównymi cechami makijażu imprezowego jest to, aby był widoczny wieczorem, a także to, żeby długo się trzymał.

Jak utrwalić makijaż

makijaż ust

W jaki sposób utrwalić makijaż , aby nie musieć go poprawiać co godzinę? Jest kilka elementów, o których trzeba pamiętać już na etapie zakupów. Świecąca się skóra to zadanie dla pudru. Jego odpowiedni dobór gwarantuje satysfakcjonujący efekt. W torebce warto ponadto mieć bibułki matujące, które pozwolą maskować pojawiające się elementy błyszczenia. Dobry puder to taki, który jest trwały i daje oczekiwany efekt. Nie warto bazować na promocjach i nieznanych markach, które są tanie. Stawiajmy na profesjonalne kosmetyki, a będziemy zadowolone z efektów. Pod pudrem znajduje się zwykle krem lub baza pod makijaż. O ile krem stosujemy na co dzień i jest on wystarczającym nawilżeniem dla skóry, o tyle z bazami nie warto przesadzać. Nie każdy ich składnik jest bowiem obojętny dla zdrowej i ładnej cery. Na rynku dostępne są także bazy pod cienie do powiek. Dzięki nim kolor dłużej utrzymuje się na powiece i zachowuje swoja intensywność.

Make-Up

Kosmetyki do utrwalania makijażu

Cały makijaż możemy dodatkowo utrwalić za pomocą specjalnych mgiełek czy innych specyfików, jakie z pewnością znajdziemy w dobrze zaopatrzonym sklepie kosmetycznym. Dobrze utrwalony makijaż z pewnością pozwoli nam cieszyć się imprezą, zamiast sprawdzać, czy kosmetyk nie spływa nam po twarzy. Alternatywą dla wszelkich utrwalaczy jest makijaż permanentny. Jego wykonanie jest dość bolesne, ale efekt utrzymuje się miesiącami. Ten specyficzny tatuaż blednie z czasem i konieczna jest korekta. Warto się nad nim zastanowić, jeśli często wykonujemy i poprawiamy swój tradycyjny makijaż.

Uroda , ,

Comments are closed.