Nietypowe ślubne prezenty

Teddy close-upDzieci lubią się huśtać. Z tego powodu koniki na biegunach są jednymi z najbardziej kochanych przez nie zabawek, dlatego niektóre pary biorące ślub, proszą swoich gości o nie kupowanie kwiatów lecz właśnie o różnego typu zabawki. Wysokość koników powinna być dostosowana do wzrostu dziecka oraz jego możliwości wspinania i utrzymania się na zabawce. Zawsze należy pamiętać, że zabawa ma być bezpieczna.

  • Jeśli maluch bez problemu wdrapie się na zabawkę i utrzyma się samodzielnie, to nie ma potrzeby zastosowania dodatkowych zabezpieczeń, które dla niezależnego szkraba oznaczałyby ograniczenie możliwości korzystania z zabawki w dowolnie wybranym momencie. Z kolei, jeśli nasz maluszek jeszcze niepewnie trzyma się na nogach i nie utrzymuje samodzielnie równowagi, konieczne jest wybranie takiej zabawki, która będzie gwarantowała mu bezpieczeństwo poprzez wygodne oparcie z tyłu, a jeszcze lepiej także po bokach.
  • Współczesne koniki na biegunach wykonane są z różnych materiałów. Może to na przykład być drewno. Drewniane zabawki mają bardzo dużo uroku. Koniki mogą być także wykonane z pluszu. Oczywiście płozy i uchwyty pozostają drewniane. Jeszcze inne bujaki mogą być w całości wykonane z plastiku – bardzo często spotykamy je na placach zabaw w galeriach handlowych, żłobkach i przedszkolach. Ważne jest to, aby materiał wykonania był atestowany. Tak więc drewno powinno być wysokiej jakości, a użyte do malowania farby i lakiery bezpieczne dla dziecka.
  • Oczywiście najbardziej klasyczny koniki na biegunach jest beżowy z brązową grzywą i ogonem. W wersji podstawowej, takiej jaką pamiętamy z dzieciństwa, zabawka nie wydaje żadnych dźwięków, ale obecnie można kupić taką, która po włączeniu gra skoczną melodyjkę lub wydaje dźwięki odgłosu kopyt, a zarazem porusza pyskiem i ogonem. Jest także wersja dwa w jednym – konik, który jest na biegunek, a do płozów ma przykręcone kółeczka. Tak więc jeśli dziecko chce, aby zabawka służyła jako jeździk – to korzysta z kółeczek, a jeśli chce się bujać, to wystarczy odpiąć kółka, aby stało się to możliwe i żeby dziecko bujało się jak na zwyczajnym koniku.
  • Oprócz koników na biegunach sporą reprezentację mają także inne zwierzątka, jak krówki czy pieski. Możemy więc kupić to, co najbardziej spodoba się dziecku.
  • Oddaj 1% na fundacja naszedzieci.org.pl
Prezenty ślubne , ,

Comments are closed.