Ekspres do kawy idealnym prezentem ślubnym

ekspres do kawyNa rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów ekspresów do kawy. Ekspresy przelewowe pojawiły się w naszych domach i biurach już wiele lat temu i kiedyś były synonimem prawdziwego luksusu. Później pojawiły się ekspresy ciśnieniowe. Wprawdzie te dostępne dla zwykłego klienta niewiele mają wspólnego z potężnymi maszynami używanymi w dobrych kawiarniach, jednak dają możliwość przygotowania kawy podobnej do tej z kawiarni w domowym zaciszu.

Ekspresy do kawy – jaki rodzaj?

  • Furorę robią ostatnio ekspresy na kapsułki, chociaż miłośnicy kawy uważają, że to rozwiązanie dobre dla miłośników gadżetów i osób leniwych. W takich ekspresach nie mamy bowiem, żadnej kontroli nad tym, jaka będzie moc czy aromat otrzymanej kawy – skazani jesteśmy na zawartość kapsułki. Niestety wysokie ceny ekspresów do kawy powodują, że nie każdy może sobie pozwolić na luksus przygotowania pysznej kawy we własnym domu. Jest jednak świetny sposób na posiadanie dobrego i wcale niedrogiego ekspresu. Jego niska cena powoduje, że świetnie nadaje się również na prezent dla smakosza kawy. To moka, zwana także makinetką bądź kawiarką.

Ekspres ciśnieniowy – parzenie kawy

Taki ciśnieniowy czajniczek do parzenia kawy, wykonany najczęściej ze stali bądź stopu aluminium, najpopularniejszy jest we Włoszech. Składa się zazwyczaj z trzech części: podstawy z zaworkiem ciśnieniowym, do której wlewa się wodę, lejka z sitkiem na zmieloną kawę oraz nakręcanego na całość czajniczka, do którego spływa zaparzona kawa. Po postawieniu moki na palniku należy odczekać, aż woda się zagotuje. Ciśnienie przepuszcza ją przez lejek z nasypaną kawą i wypuszcza do czajniczka już w postaci zaparzonej kawy.

ekspresSzkoły parzenie kawy

Są oczywiście różne szkoły parzenia kawy za pomocą tego urządzenia. W Turcji na przykład kawę w kawiarkach parzy się kilka razy, tak by uzyskać jeszcze mocniejszy smak i aromat. Zmielonej kawy wsypywanej do sitka nie należy ubijać, a to, jak mocną kawę otrzymamy zależy oczywiście od tego, ile jej wsypiemy. Kawiarki różnią się oczywiście cenami, a także wielkością, dzięki czemu każdy znajdzie urządzenie odpowiednie dla siebie.

Źródło: http://kocham-kawe.eu/jak-dobrze-wybrac-kawe/

Prezenty ślubne , , ,

Comments are closed.