Alternatywa dla kwiatów

Gdy zbliża się nasz ślub z pewnością zastanawiamy się nad różnymi jego aspektami. Jedną z kwestii jest to, czy zamiast kwiatów nie poprosić naszych gości o to, aby przynieśli zabawki dla dzieci.

Kwiaty to tradycyjny podarunek dla Młodej Pary, która właśnie wychodzi z kościoła po ceremonii zaślubin. Jednak są młodzi, którzy pragną, aby choć ułamek ich szczęścia udzielił się także innym. Można więc poprosić, aby zamiast kwiatów przynieść zabawki. Coraz więcej osób planujących ślub chce właśnie tego. Zabawki zostaną przeznaczone na szczytny cel, którym jest oddanie dzieciom z domu dziecka, z domu opieki społecznej lub z hospicjum. Oczywiście warto wcześniej zapytać, czy faktycznie takie są potrzeby danego miejsca, gdyż może się okazać, że jesteśmy już dwudziestą Parą Młodą, która zdecydowała się na taki gest i wtedy warto pomyśleć o czymś innym. Być może alternatywą będzie zakup przyborów szkolnych? Niektórzy goście okażą się z pewnością tak kreatywni, że przygotują z kredek, pisaków i flamastrów urokliwe wiązanki.

Jednak to zabawki dla dzieci najbardziej przemawiają do wyobraźni i to je goście najchętniej kupują. Zresztą, jeśli nawet okaże się, że w okolicy nie ma miejsca, w którym by się przydały, to warto je przechować przez jakiś czas, a potem będą jak znalazł na prezenty gwiazdkowe, imieninowe lub urodzinowe dla dzieci w naszej rodzinie. Także, jeśli wybieramy się z niezobowiązującą wizytą do rodziny, w której jest małe dziecko, to z pewnością maskotka okaże się uniwersalnym prezentem, powodującym radość dziecka. Z pewnością spośród zabawek znajdziemy też takie, które chętnie położymy na półce, aby przypominał nam o radosnym dniu ślubu lub zachowamy dla naszego własnego maleństwa, które z pewnością będzie nimi uszczęśliwione.

Jeśli zdecydujemy się na zamienienie kwiatów na zabawki, to kolejną sprawą będzie to, w jaki sposób poprosić o to gości. Można informować o swojej decyzji podczas zapraszania lub dać znać o tym, że preferujemy zabawki dla dzieci, na bileciku załączonym do zaproszenia.

Ślub ,

Comments are closed.